ASMA TAVAN

Asma tavan, Havuz tavan, Alçıpan

Bir mekanın algılanmasında tavan, oldukça etkin bir bileşendir, çünkü; mekanın diğer tüm yüzeyleri ile oranlandığında, büyük yer kaplar. Form, renk, ışık vb. araçlar kullanılarak, her amaç için uygun bir tavan tasarımı mümkündür.

Havuz tavan: Tavan yüksekliği çok fazla olmadığı salon, oturma odası, yatak odası, mutfak gibi mekanlarda spot ve led ışık ile bütünleşik tavan çözümleri için olanak sağlar. Bu tip mekanlarda ortama dolaylı aydınlatma ve dekoratif bir etki sağlamak için havuz tavan modelleri tercih edilebilir.

Asma tavan: Tavandaki her türlü tesisatı gizlemek, aydınlatma armatürleri, yangın detektörleri gibi pek çok bileşeni monte etmek, akustik koşulları yerine getirmek, benzersiz iç mekan koşulları sağlamak ve elbette estetik kaygıları gidermek amacıyla. Modüler Asma Tavan Sistemleri tercih edilmektedir.

Bir mekanın algılanmasında tavan, oldukça etkin bir bileşendir, çünkü; mekanın diğer tüm yüzeyleri ile oranlandığında, büyük yer kaplar. Form, renk, ışık vb. araçlar kullanılarak, her amaç için uygun bir tavan tasarımı mümkündür.

Havuz tavan: Tavan yüksekliği çok fazla olmadığı salon, oturma odası, yatak odası, mutfak gibi mekanlarda spot ve led ışık ile bütünleşik tavan çözümleri için olanak sağlar. Bu tip mekanlarda ortama dolaylı aydınlatma ve dekoratif bir etki sağlamak için havuz tavan modelleri tercih edilebilir.

Asma tavan: Tavandaki her türlü tesisatı gizlemek, aydınlatma armatürleri, yangın detektörleri gibi pek çok bileşeni monte etmek, akustik koşulları yerine getirmek, benzersiz iç mekan koşulları sağlamak ve elbette estetik kaygıları gidermek amacıyla. Modüler Asma Tavan Sistemleri tercih edilmektedir.

KARTON PİYER

Kartonpiyer ve Niş

Kartonpiyer alçı ve ketenden yapılmış bir dekorasyon ürünüdür. Kartonpiyer ülkemizde Osmanlı Devleti zamanından beri kullanılmaktadır. Kartonpiyerin yapıştırılmasında kesinlikle alçı kullanılır. Kartonpiyer evlerinize modern bir hava katar. Uygulamasında iyi bir ustalık gerekir çünkü uygularken uğraştıran bazı incelikleri vardır. Kartonpiyer iyi uygulandığı takdirde evinize güzel bir görünüm sağlar. Ancak iyi uygulanmadığı zaman ek yerleri belli olur, üzerinde lekeler kalır ve kartonpiyer yamuk durur. Bu da göze hoş gelmeyen bir görüntüdür ki kimse bunu istemez. İyi bir kartonpiyer hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niş, duvar içlerine ve köşelere yapılan bir süslemedir. Yapılardaki şekilsiz kolonların örtülmesi için de çok iyi bir çözüm yoludur. Alçıpan nişi oda, salon, mutfak gibi istediğiniz her yere yaptırabilirsiniz. Ayrıca alçıpan niş son zamanlarda televizyon ünitesi, resimlik, aynalık ve gizli lambalık gibi birçok dekoratif ürünlerin oluşturulmasında yaygın olarak tercih edilmektedir.

BOYA BADANA ALÇI

Boya, alçı, badana, duvar kağıdı

Şüphesiz ki bir eve girilince ilk dikkat çeken yer duvarlar…

Duvarların boyasının temiz olması, işçiliğin iyi olması duvarların güzel durmasında ki önemli etkenlerden sadece bir kaçı dır.

Bu nedenle evinizin boyanması için evinizi emin ellere teslim etmeniz gerekmektedir. Profesyonel olmayan kişiler tarafından yapılan boya, badana işleri hem kötü görüntü vermektedir hem de size iş çıkartmakta dır çünkü parkelerdeki vb. yerlerde ki boya lekelerini çıkarmak boyadan sonra maalesef sizin işiniz oluyor.

DUVAR VE BÖLME İŞLERİ

Duvar ve bölme işleri

Alçıpan bölme duvar Duvar-U ve Duvar-C profilleri iskeletlere alçıpan kaplanmasıyla  oluşturulan ; ev, ofis, işyeri vb. yerleri ayırmada kullanılan duvar tipidir .

Alçıpan bölme duvarın en iyi şekilde uygulanmasında terazinin önemi büyüktür. Mutlaka işinin ehli olan ustalar tarafından yapılmalıdır yoksa şekli bozuk yapılar oluşabilir.

Alçıpan bölme duvar, ihtiyaçlarınıza cevap vererek evlerinizin, ofisinizin ve işyerinizin daha kullanışlı daha estetik bir şekil almasını sağlar .

Alçıpan bölme duvar diğer duvar tiplerine göre daha hafif, temiz ve hijyeniktir.

Alçıpan bölme duvar uygulanması diğer duvarlara göre daha pratiktir. Fazla alan kaplamaz bu sayede ferah bir ortam sağlar. Ayrıca kolaylıkla sökülebilen bir yapıya sahiptir..

Alçıpan bölme duvarın içine ses ve ısı yalıtımı için isteğe bağlı olarak taşyünü, izocam yada strafor konulabilmektedir.

MUTFAK VE DEKORASYON

Mutfak dekorasyon ve tadilat

Mutfaklar her zaman bir evin ruhu olarak anılmışlardır, ve bu da sebepsiz değildir. Mutfağın bugünküne benzer bir anlam taşımaya başladığı ilk dönem olan ortaçağdan bu yana, mutfaklar yalnızca yiyecek hazırlamak için kullanılan birer oda değil, aynı zamanda ailenin toplanmasına ve özellikle de önceki dönemlerde ısınma ihtiyacının da burada toplanarak karşılanmasına yarayan mekânlar olagelmiştir. Mutfaklar bugün de yiyecek hazırlanması işlevinin çok ötesinde anlam taşıyan, sosyalleşmek, aile ve arkadaşlarla vakit geçirmek için de kullanılan çok amaçlı mekânlardır. Ve her ne kadar temel özellikleri işlevsellik olsa da, tarzları ve kişiliğinizi yansıtmalarıyla da öne çıkabilirler. Bir mutfakta kullanabileceğiniz mobilya, aksesuar, donanım ve aydınlatma için tercih edebileceğiniz sonsuz seçenek vardır ve bunların arasında her zevke ve her bütçeye uygun olanları mutlaka bulunur. Evinizin bu kadar önemli bir parçası olmasından ötürü, mutfağınızın nasıl işlevsel olacağı, görüneceği ve hissettireceği konularında kafa yormanız yararınıza olacaktır.

BANYO DEKORASYON

Banyo dekorasyon ve tadilat

Banyo tadilatına hazırlanıyorsanız, banyonuz için tercih edebileceğiniz çok çeşitli tarz ve temalar mevcut. Hatta bu seçenekler size fazla bile gelebilir! Pek çok ürünün düzgün bir şekilde depolanması gerekebileceği için, bir banyo işlevsel ve pratik olmalıdır. Bir tarzda karar kıldıktan sonra, duvar ve zemin kaplamalarını göz önünde bulundurarak tercihler yapmanız daha doğru olacaktır. İddialı ve parlak renkler mi istiyorsunuz, yoksa daha pastel tonlarda basit bir palet mi tercih edersiniz? Ayrıca duş sistemleri, duş tekneleri ve küvetleri de düşünmelisiniz. Yalnızca bir duşa kabinle mi yetineceksiniz yoksa küvetle birleşik bir duş mu istersiniz? Ya da ayrı ayrı birer küvet ve duş da kullanabilirsiniz. Başlangıçta ne istediğinize ne kadar doğru karar verirseniz, uygulama aşaması da o kadar randımanlı olacaktır.

MOBİLYA

Her çeşit mobilya imalatı

Aile bütçesi ön planda tutularak mobilyanın kullanılma amacı, dekorasyondaki yeri ve önemi dikkate alınıp, ihtiyaç durumu ortaya çıkarılmalıdır. Bu durumda yalnız yeni alınacaklar değil, varsa eski eşyaları da dikkate almak ve düşünmek gerekir. Mobilyaların seçiminde ihtiyaçlar, ekonomik durum ve zevk oldukça önemlidir. Ayrıca kullanışlılık, sağlamlık ve uzun ömürlülük gibi hususlar da önemle göz önünde tutulmalıdır.

LAMİNAT PARKE

Zemin döşeme laminat parke, lamine parke (masif parke)

Genel olarak bakacak olursak zemin kaplama malzemesi bir evin dekorasyonunda ilk sıra yer alır. Görünüm ve malzeme rengi ne kadar önemli ise aynı zamanda malzemenin teknik özellikleri de aynı derecede önem taşımaktadır. Düşünün evimizde en çok darbe alacak ve yıpranacak yer zemindir. Bu nedenle zemin malzemesinin sağlam olması gerekir. Eğer mevcut olan zemin döşemenizi değiştirecekseniz malzeme dayanıklılığını ve özelliklerini mutlaka bir gözden geçiriniz. Dayanıklılık özelliğini baz alarak görünüm ve maliyete göre bir ürün seçimi yapınız.

FAYANS SERAMİK KALEBODUR

Fayans, seramik, kalebodur işleri

Bina toplantı odaları, bodrum katı, bina giriş ve çıkışları gibi ıslak zeminlere yapılan fayans, kalebodur ve seramik uygulamaları, uygulanan zeminde hijyen ve estetik görünümü birarada sağlamaktadır. Uygulanacak zeminin alanına göre farklı büyüklüklerde seçilebilecek fayans ve seramik çeşitleri kaplandığı alanda kir tutmayan ve kolay temizlenebilir özelliğiyle bina içi temizlik işlerinizin daha kısa sürede bitmesini sağlarken şık bir görünüm yakalanmasına yardımcı olacaktır.

PVC PENCERE KAPI SİSTEMLERİ

PVC pencere kapı sistemleri

MS 1500 yıllarda yapılarda kullanılmaya başlayan pencere, günümüz teknolojisinin sağladığı faydalarla birlikte yapılar için estetik görünüşlü, ısı ve ses yalıtımı elde eden ve mekâna uygun çözümler sağlayan bir yapıya kavuşmuştur. PVC pencere sistemleri sağladığı yüksek avantajlar nedeniyle imal edilen pvc pencerelerin %85’ini oluşturmaktadır. PVC pencereler, binaların mimarisine bağlı olarak farklı tasarımlarda ve renklerde üretilebilmektedir.

Binalardaki enerji kullanımının % 82’si ısınma amaçlıdır ve bu rakam ülkemizde kullanılan toplam enerjinin % 26’sına tekabül etmektedir. Binalardaki ısı kaybının % 40’ı dışa bakan duvarlardan, % 30’u pencerelerden, % 17’si dışa bakan dış kapı yada balkon kapılarından, % 7’si çatıdan, % 6’sı ise döşeme altlarından kaynaklanmaktadır. Bu durum da, tasarruf sağlanacak en önemli alan olarak konutları ve konutlarda aynı zamanda bir yalıtım elemanı olarak kullanılan pvc pencere sistemlerini öne çıkarmaktadır. PVC Pencere ve Kapı sistemlerinin sağladığı en büyük avantaj yalıtımdır. En düşük ısı kayıplarının yaşandığı malzeme olan PVC ile birlikte doğru cam kullanılması durumunda ahşap ve alüminyum sistemlere göre daha yüksek yalıtım değerleri elde edilirken nihai tüketicinin tasarrufu arttırılmış olur.

PVC GERGİ TAVAN

PVC gergi tavan

Gergi tavan sistemlerinin ana malzemesi olan Membran PVC bazlı bir üründür. Çeşitli renk ve doku alternatifleri bulunan bu ürün esnek yapısı gereği ısıtılarak form kazanır ve uygulama yapılacak alanın ölçülerine uygun bir şekilde gerilip özel üretim profillere takılarak monte edilir. ;

Milyonlarca alternatiften dilediğiniz görseli seçerek mekânınızın rengine ve tasarımına uygun Digital baskı uygulamaları sunabilmekteyiz. Digital baskılarımız son teknoloji baskı makinelerinde ve kaliteli kimyasallar ile üretildiği için baskıda çatlama ve renkte solma riski yoktur. Digital baskılarımız 10 yıl garantimiz altındadır.

Gergi tavan uygulamalarımızda sizin tercihiniz doğrultusunda belirlenen güç/calvin de özel üretilen led aydınlatmalar sayesinde uygulamalarımız ışık kaynağı olarak da kullanılabilmektedir. Dilerseniz gergi tavan üstüne spot, müdahale kapağı, avize gibi aydınlatma, yangın ihbar sistemi ve kamera sistemi elemanları monte edilebilir.

İÇ KAPI ÇELİK KAPI

İç kapı ve Çelik kapı

Tahta kapıların güvenlik sağlamada etkisiz olması, çelik kapı taktırmada kuşkusuz en büyük nedendir. Ayrıca çelik kapılar fiziki sağlamlıkları yanı sıra, modern ve gelişmiş kilit teknolojilerini de tüketicilere sunma avantajlarına sahiptir. Şık ve estetik görünümleri mekanlara ayrı bir hava katmaktadır. Gelişen dünyamız beraberinde birtakım sorunları da beraberinde getirmiştir. Bunların en başında güvenlik sorunu gelmektedir. Bu sorunla beraber lüks tüketim sınıfında yer alan çelik kapı da artık zaruri ihtiyaçlar listesinde yerini almıştır. Çelik Kapılar, sac ve çelik lamalarla desteklenerek güçlendirilmiş, dışarıdan zorlamayla açılması imkânsız sağlam kapılardır.

KLİMA VE HAVALANDIRMA

Klima ve Havalandırma

Sadece bir klima cihazım olsun” mantığı ile hareket edilmemeli, kalitesi kanıtlanmış ürünler tercih edilmelidir. Uzun yıllar beraber olacağımız klimayı satan firmanın tüketici memnuniyetini ilke edinmiş, tüketicisini bilgilendiren, keşif ve montaj hizmetini sorunsuz gerçekleştirebilen, servis ağı güçlü, kaliteden taviz vermeyen bir firma olmasına dikkat edilmelidir.

Klima satın alırken kullanılacak cihazın modeli tercihi ve kapasitesi hakkında uzman kişilerin tavsiyeleri dikkate alınmalıdır.

CAM BALKON

Cam balkon sistemleri

Evlerimize ekstra ferah alan kazandırmak yada kendinize ait bir kış bahçesine sahip olma isterseniz hareketli, kullanımı kolay sistem gereksinimlerini karşılayan en özel çözüm cam balkon dur.

DOĞALGAZ

Doğalgaz

Yoğuşmalı kombi tasarrufu şu şekilde sağlar, normal hermetik kombiden çıkan baca atık gazı belli bir sıcaklıkta çıkar yoğuşmalı kombiler de ise  farklı bir teknoloji ile baca atık gazının ısısı alınarak sizin tesisatınızda kullanır. Bu şekilde yoğuşmalı kombilerde, kombi bacasından gaz sıcak olarak çıkmaz yoğuşarak sıvı halde çıkar. Yani yoğuşmalı kombi gazın suyunu çıkartır nerdeyse bütün enerjisini tesisatınızda kullanır. Neredeyse hiç dışarıya artık enerji bırakmaz. Böylece tasarruf edilmiş olunur. Tabi bu tasarrufun sağlanması içinde tesisatın yoğuşmalı kombiye göre yapılması önemlidir.

SIHHİ TESİSAT

Sıhhi tesisat

Su tesisatı, insanların su ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmelerini sağlar. Konut içi tesisat iç bölümlerde gelişen bir sistem olup, iki ihtiyaca cevap verir. Bunlar suyu konut içi noktalara dağıtmak, pis suyu boşaltmaktır. Teknik terminolojide ‘temiz su’ konuta çeşitli amaçlarda kullanılmak için ulaştırılan, içilebilir nitelikte sudur. Kullanıldıktan sonra boşaltılan, konut dışına ulaştırılan, su ise ‘pis su’ diye tanımlanır. Sağlık ve güvenlik için su tesisatına son derece önem verilmelidir.

ELEKTRİK TESİSATI

Elektrik tesisatı

Kullanılan alana göre elektrik enerjisi gerekli olan yerlerde ve yine kullanılan alanın özellikleri doğrultusunda uygun anahtar, iletken, priz, sigorta gibi alt yapı elektrik malzemeleri kullanılarak hazırlanan teçhizata elektrik tesisatı denmektedir. Elektrik tesisatı döşemelerinde, montajı ya da tamiri kolay olarak görülen birtakım işlemler aslında oldukça uzmanlık gerektirir. Kabloların genişliği, yüksekliği, hatta geçeceği noktalar bile proje aşamasında belirlenir. Çünkü elektrik tesisatlarındaki en ufak bir hata, elektrik çarpmasından yangına kadar bir dizi tehlikeli sonuçlar doğurur ve bu bakımdan insan sağlığını doğrudan etkiler.

AKILLI EV SİSTEMLERİ

Akıllı ev sistemleri

Akıllı Ev Sistemi ile akıllı bir ev yaşantısına hazır olun. Evinizdeki alarm ve kamera sisteminiz ile entegre olarak siz ve sevdikleriniz için maksimum güvenlik sağlar, evinizin ısı seviyelerinizi kontrol altında tutarak enerji tasarrufu sağlar ve konforunuz için tüm olanakları size sunar.

GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ

Güvenlik çözümleri (kamera, sensör vb.)

Günümüzde hızla artmakta olan hırsızlık olaylarına karşın teknolojinin sunduğu avantajlarla çok etkili caydırıcı ve engelleyici özellikle alarm sistemleri kullanılmaktadır. Ancak iyi bir alarm sistemi için sadece çok kaliteli ürünlerin kullanılması yeterli değildir. Risklerin iyi analiz edilmesi ve ürün yerleşiminin de buna göre yapılması gereklidir. İhmal edilen en küçük nokta bütün alarm sisteminizin etkisiz kalmasına yol açabilir. Ayrıca asılsız uyarılar ve ihbarlar veren bir alarm sistemi de sizin artı sıkıntılar yaratabilir. Alarm sistemleri evler, işyerleri ve özel mekanlarda kablolu ve kablosuz olarak inşa edilmektedir. Sistemlerin ayrıca AHM (Alarm Haber alma Merkezi) ile izlenmesi avantaj sağlar.

Roof repair, worker with yellow gloves replacing red tiles or shingles on house with blue sky as background and copy space.

Çatı işleri ve izolasyonu

Çatılar yapıların en üst elemanlarıdır. Binayı yağış ve diğer atmosfer etkilerinden (sıcak, soğuk, rüzgar) korur. Çatılar taşıyıcı kısım ve çatı kaplaması olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Çatı tamiri işlemlerinde taşıyıcı sistem ve kaplama kısımları ayrı ayrı değerlendirilmeli eskimiş yıpranmış elemanlar yenisi ile değiştirilmelidir. Taşıyıcı kısım, malzemeye (ahşap, çelik, betonarme) çatı eğimi, kaplama malzemelerinin cinsine, ağırlığına ve yüke bağlıdır.

Çatılardan ısı geçişi toplam kayıp içerisinde %25’ i bulmaktadır. Bu oran ısıtma ve soğutma giderlerini gereksiz arttırdığı gibi hem biyolojik konforu olumsuz etkilemekte, hem de ısıtma ve soğutmada dolaylı ve dolaysız olarak atmosfer, fosil yakıt atıkları ile kirletilmektedir. Binalar için son derece önemli olan çatıların bakım ve tamiri için gereken hassasiyet gösterildiği takdirde, çatı sistemlerinden maksimum verim alınabilmektedir.

DIŞ CEPHE İZOLASYON

Dış cephe izolasyonu

Günümüzde, yapılarda enerji performansı kavramı, giderek artan enerji maliyetleri ve çevresel kısıtlar nedeniyle hiç olmadığı kadar önem kazanmıştır. Bu kavram beraberinde, yapılardaki enerji kayıp ve kazançlarının sınırlandırılması ihtiyacı ortaya çıkmış ve inşaat sektöründe enerji korunumunu ve sürdürülebilirliği hedefleyen uygulamalar yayılmış ve gelişmiştir.

Yapılarda ısı kayıplarının büyük bölümü dış cephelerde meydana gelmektedir. Bu nedenle binanın içeriden olduğu kadar dışarıdan da yalıtılması ve enerji kayıplarına karşı korunması büyük önem taşımaktadır.

Yapı genelinde elde edilen enerji verimliliği, işletme giderlerini bina ömrü boyunca düşürürken bina değerini artırmakta ve aynı zamanda bina sakinlerine de konforlu bir yaşam alanı sunmaktadır. Bu sebeple yalıtım seviyesinin artması, yaşam alanlarımızın daha enerji verimli, sürdürülebilir ve fonksiyonel olmasını sağlar.

Dış cephe mantolama sistemleri, yapı dış duvarlarını çepeçevre sararak ısı köprülerinin oluşumunu engeller ve enerji kayıplarının önlenmesinde büyük rol oynar.

İÇ CEPHE İZOLASYON

İç cephe izolasyonu

İç cephe mantolama uygulaması, çok katlı binalarda bina yönetimi tarafından dış cephe mantolama uygulaması kararı alınamadığı durumlarda daire sahipleri tarafından uygulanabilecek bir yöntemdir.

Uygulama şekli dış cephe mantolama yöntemi ile birebir aynıdır. Bazı farkları vardır. Dış cephe mantolama da iç cephe mantolamaya göre daha kalın yalıtım malzemesi kullanılabilirken. İç cephe de bu oran sadece 2-3 cm civarındadır.

Uygulama sonucu duvarlar dekoratif şekilde boyanabilir, hatta isteğe bağlı olarak alçıpan uygulaması bile yapılabilir.

DUVAR DEKORASYON

Duvar dekorasyon

Evlerin en çok kullandığımız yerleri olan salonların dekorasyonunda önemli bir yeri olan salon duvar dekorasyonu yaparken bazı dekorasyon fikirleri işinize yaracaktır. Salon dekorasyonu yaparken duvarları daha verimli ve son trendlere uygun bir şekilde dekore edebilmek için kataloglarımızdan faydalanabilirsiniz.

Salon duvar dekorasyonu küçük salonlar için önemlidir. Çünkü küçük salonlarda pek fazla yer olmadığından dekorasyon mevcut alan dekorasyon için değilde daha çok ihtiyaçları karşılamak için kullanılır. Bu durumda küçük salonlar duvarları kullanarak sıra dışı dekorasyon örneklerine imza atabilirsiniz.

BAHÇE TADİLAT

Bahçe peyzaj ve tadilat

Her bahçe sahibinin ruh halini yansıtır. Kullanılan bitkiler ve çiçekler birer delildir adeta tedarikçisinin haleti ruhiye si için. Bu nedenle her bahçe başka güzeldir. Her bahçenin kendine has bir havası vardır. Tarzı vardır, kokusu vardır. Bu nedenle yaptığımız bahçe düzenlemelerinde size yön verirken çizginizi kaybettirmemeye dikkat ediyoruz. Sonuçta bu bahçe sizin ve burada siz yaşayacaksınız. Butik bir hava isterseniz aksesuar seçimini size bırakırız. Modern çizgiler olsun isterseniz mobilyanızı seçebilirsiniz. Hangi bitki nerede olacak siz karar verirsiniz. Bitkilerin ve çiçeklerin türlerini biz gösteririz siz seçersiniz. İşte sizin bahçeniz böyle yeşillenir ve hayat bulur. Sizin bahçeniz olarak. Biz sadece size yardım ederiz.